Osoby z talent-show, których karierę warto śledzić

Programy typu talent-show to doskonała okazja dla artystów, aby pokazać się szerszej publiczności. Jednak prawdziwy test dla wokalistów przychodzi wtedy, kiedy gasną światła kamer, a śpiewanie coverów trzeba zamienić na własną twórczość. I choć większość uczestników ginie bez echa, to jednak są tacy, dla których udział w telewizyjnym programie to prawdziwa szansa na karierę. Przed Wami byli uczestnicy talent-shows, których twórczość warto znać.

Osoby z talent-show, których karierę warto śledzić
Źródło: https://www.lewinsville.org/event-items/talent-show/

1) Natalia Nykiel

W 2013 Natalia Nykiel brała udział w drugiej edycji The Voice Of Poland. W drużynie Patrycji Markowskiej udało jej się dojść aż do finału. Rok później ukazał się debiutancki album Natalii – Lupus Electro, trzy lata później zadebiutowała Discordia. Na obu albumach znajdują się mainstreamowe hity jak Bądź Duży czy Spokój, pomieszane z miejscami ocierającą się o alternatywę, elektroniką na światowym poziomie. W niemal każdym utworze słychać, że to właśnie w tym gatunku wokalistka czuje się najlepiej.

2) Daria Zawiałow

Pozostajemy na polskim podwórku. Darię Zawiałow mogliśmy podziwiać zarówno w Mam Talent! jak i X-Factor. W obu programach wokalistka dotarła do odcinków na żywo. W 2016 artystka wystąpiła w Opolu z singlem Malinowy chruśniak, który nawiązuje do twórczości Bolesława Leśmiana. Jeszcze w tym samym roku ukazał się kolejny utwór promocyjny, czyli Kundel bury. Na początku 2017 roku ukazał się A kysz! – fonograficzny debiut Darii Zawiałow. Płyta została ciepło przyjęta przez słuchaczy i krytyków, którzy umieścili ją w różnych podsumowaniach ubiegłego roku. Obdarzona charakterystycznym głosem wokalistka w swoich utworach zgrabnie balansuje na pograniczu popu i alternatywy. Daria coraz mocniej ugruntowuje sobie stabilną pozycję na rynku muzycznym.

3) Melanie Martinez

Tym razem ktoś zza Oceanu. Melanie Martinez ma za sobą udział w programie The Voice. W 2012 roku swoim akustycznym wykonaniem Toxic odwróciła trzy fotele jurorskie. Ostatecznie, pod wodzą Adama Levine’a, znalazła się w najlepszej szóstce. Potem była EPka Dollhouse, a w 2016 roku ukazała się płyta CryBaby. Koncepcyjny album opowiadający o tytułowej Beksie zachwyca nie tylko muzycznie, lecz także wizualnie. Melanie sama odpowiada zarówno za scenariusz, jak i reżyserię teledysków, które połączone w jedno tworzą spójną całość. Zaplanowany na 2018 drugi album wokalistki to jedno z tych wydarzeń, na które czekam w najbliższych miesiącach najbardziej.

4) Camila Cabello

Z kolei Camila Cabello brała udział w X-Factorze, w dodatku nie jako solowa wokalista, tylko w zespole Fift Harmony. Laureatki trzeciego miejsca po programie nagrały trzy albumy i kilka przebojów (Worth It, Work From Home, That’s My Girl). W grudniu 2016 roku Camila opuściła dziewczyny i postanowiła skupić się na solowej karierze. I jako solowa artystka radzi sobie równie dobrze. Wszak do niej należy jeden z największych hitów zeszłego roku – nagrana wraz z Young Thugiem Havana. A jeszcze świeży, debiutancki album zatytułowany po prostu Camila jest niezwykle smacznym połączeniem popu, latynoskich brzmień i subtelnych ballad.

5) Alex & Sierra

Duet tworzyli Alex Kinsey i Sierra Deaton. Para wygrała trzecią, jak na razie ostatnią edycję amerykańskiego X-Factora. Nieodzownym elemntem wokalistów była gitara, przy akompaniamencie której tworzyli zarówno akustyczne covery, jak i własne utwory. Na swoim koncie A & S mają jeden album – It’s About Us. Niestety, wokaliści w sierpniu zakończyli swój związek, jednak oboje obiecali, że teraz skupiają się na solowych karierach, więc warto czekać na ich muzyczne dokonania.

6) Loïc Nottet

Prawdziwy człowiek-orkiestra. W 2014 roku zajął drugie miejsce w belgijskim The Voice. Rok później reprezentował Belgię podczas Eurowizji, na której zajął czwarte miejsce z utworem Rhythm Inside. Kilka miesięcy później Nottet sięgnął po Kryształową Kulę francuskiego Tańca z Gwiazdami. W tym miejscu warto dodać, że wokalista jest z rocznika 1996. I choć w maju 2017 roku ukazał się Selfocracy – debiutancki album artysty, ten jednak nie przestaje zaskakiwać fanów nowymi utworami. Jeżeli wszystko pójdzie jak do tej pory, to Loïc Nottet niebawem stanie się jednym z najważniejszych młodych wykonawców na europejskim rynku.

1 thought on “Osoby z talent-show, których karierę warto śledzić”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *